Ö:: هجوم به منزل روزنامه نگار، مادح احمدی

سایت گیارنگ

مادح احمدی روزنامه نگار و فعال سیاسی كرد شب گذشته در منزل مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفت . در این حمله كه مادح تازه به خانه رسیده بود ، توانست از طریق پشت بام خانه از چنگ نیروهای امنیتی فرار كند .
وی كه اكنون مجهول المكان می باشد ، در جریان ناآرامی های اخیر كردستان با اتهاماتی
چون: اقدام علیه امنیت ملی ، ورود و خروج بدون مجوز ، تلاش برای محكوم نمودن نظام در مجامع بین المللی ، تلاش برای تحریم انتخابات ، نشر اكاذیب ، ارتباط با احزاب اپوزسیون خارج از كشور ، متهم نمودن نظام به نقض حقوق بشر و . بعد از سپری نمودن چهار ماه بازداشت با قرار وثیقه 50 میلیون تومانی در مورخ 6/9/84  آزاد گردید . همچنین وی (در ارتباط با اتهام ورود و خروج بدون مجوز) محكوم به 1 سال حبس و 50 ضربه شلاق تعزیری شده است كه رأی قطعی آن دو هفته پیش به وی اعلام شد . با توجه به اینكه در جلسه دادگاهی وی در ارتباط با خروج بدون مجوز در شعبه 102 جزایی دادگاه عمومی شهرستان مریوان قاضی با تهدید در این باره گفته بود كه حالتو می گیرم و صدور این حكم در حالی است كه اشد مجازات را برای وی در نظر گرفته اند و حكم مشابه حكم وی با چنین اتهامی ( فقط ورود و خروج بدون مجوز ) كم نظیر است، كه اكثراً
جریمه نقدی و یا در بعضی موارد به ندرت 3 ماه حبس بوده است.

پرونده اصلی وی كه از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب مریوان تحت پیگرد می باشد هنوز مسكوت مانده و بنابر آن است كه در اواخر سال جاری و یا در اوایل سال آینده محاكمه شود.

 بالا‌. بازگشت

چاپ کردن‌!

   این صفحه‌ را برای دوستان خود بفرستید:

© www.giareng.com
All rights reserved 2005.