Ö:: فرزند خوانده‌های كیهان در كردستان

 اجلال قوامی

چندی پیش خبری با عنوان «اخطار جوانان انقلابی كردستان به اجلال قوامی و آسو صالح» در سایت هه‌وال نیوز منتشر شد. هر چند مایل نبودم به اتهاماتی كه در این بیانیه نثار بنده و دوست گرامی جناب آقای آسو صالح شده بود پاسخ گویم؛ اما با احرام و ابرام برخی دوستان جهت تنویر افكار عمومی نكاتی چند در ذیل می‌آید. امید كه در شفاف‌سازی فضا مفید واقع شود.

1-       همگان نیك می‌دانیم كه روزنامه دست راستی كیهان كه مدت 65 سال انتشار را یدك می‌كشد نیز با چنین ادبیات و سبك و سیاقی كه نویسندگان بیانیه گروه «جوانان انقلابی كردستان» آن را به عاریه گرفته‌اند با نویسندگان دگراندیشان و دگرباشان این دیار را متهم به سوءاستفاده از خون شهدا، خوراك رادیوهای بیگانه، دل‌خوش كردن به اروپا و آمریكا، پادوهای انگلیس و... می‌نمودند و آنگاه با صدور حكم به اصطلاح انقلابی؛ ریختن خون آنان را واجب شرعی می‌شمردند كه ثمره آن وقوع قتل‌های زنجیره‌ای در كشور بود.

نویسندگان بیانیه «اخطار جوانان انقلابی كردستان به اجلال قوامی و آسو صالح» گویا فراموش كرده‌اند كه نه آنها قیم و وكیل احزاب كردی و مردم‌اند و نه ما! پس نشستن در جای مردم و حكم به قتل و داغ و درفش كردن ما كه گناهی جز فعالیت مدنی و مطبوعاتی داریم نشان از چه دارد؟
آیا ما خود خواسته‌ایم كه بیایند و 65 روز ما را بازداشت كنند سپس با قرار وثیقه 1 میلیارد ریالی آزاد و به مدت 2 سال دایم در مسیر دادگاه – منزل در رفت‌ و آمد باشیم.
آیا ما خواسته‌ایم كه محروم از تحصیل و حبس تعلیقی و تبعید بگیریم تا نام و نشانی برای خود دست و پا كنیم؟
آیا ما خواسته‌ایم كه هر روز با یك عنوان جدید اتهامی ما را به دادگاه انقلاب بكشانند و ما آن را بوق و كرنا كنیم و خوراك رادیوهای بیگانه را تهیه نماییم؟
اگر در فضای كنونی حاكم بر كردستان ما نیز بسان برخی افراد كه با 34 مورد اتهام از جمله قصد ترور، ارتباط با احزاب و... كه فقط 7 روز در بازداشت بودند سپس با وثیه‌ی 20 میلیون تومانی آزاد شدند و حكم تعلیق 2 ماهه گرفتند آن وقت چه چیزهایی كه نثار ما نمی‌‌كردید.
اگر یك جو انصاف داشته باشید و با عقل و منطق كه برادر‌خوانده
‌های كیهان در سایت هه‌وال نیوز با آن بیگانه‌اند به قضایا بنگرید طبعا قضیه عكس آن چیزی است كه در این اخطاریه جوانان انقلابی آمده است.
به قول یكی از دوستان اگر در كردستان فعالیت داشته باشید، می‌گویند، حاشیه امنیتی دارد، اگر فعالیت نداشته باشی، باز هم می‌گویند بی‌طرف و... است. پس در این فضای وهم‌آلود كه دامن برخی از مدعیان دركردستان را گرفته است چكار باید كرد؟

2-       فرزندان برادر حسین در كیهان! در بیانیه خود تهدید كرده‌اند كه اگر نگارنده و آسو صالح توبه نكنیم مدارك و اسنادی را بر علیه ما افشا خواهند كرد.

سوال این است كه: چه سوء‌استفاده‌ای از مسایل كردستان كرده‌ایم؟
لطف كنند جهت تنویر افكار عمومی آن را افشا نمایند تا برگی دیگر بر كارنامه زرین افتخارات خود!! در كردستان اضافه نمایند.
مدعیان امروزی بر چه پایه و اساسی این‌گونه به قاضی رفته‌اند و حكم به سوءاستفاده ما از خون شهیدان كردستان داده‌اند؟ چرا آن را شفاف در رسانه‌های اقماری خود آن را منتشر نمی‌سازند تا سیه‌روی شود هر كه او در غش باشد!

حال با توجه به این اوصاف كه در سطور بالا اشاره شد؛ ما با توجه به ماهیت صادر‌كنندگان این اخطاریه در گفتگو با مسوول سایت هه‌وال خواهان رعایت اخلاق حرفه‌ای كه گردانندگان هه‌وال با آن غریبه‌اند شدیم، كه در یك اقدام غیر‌اخلاقی‌تر اقدام به درج گفتگوهای خصوصی به طرز ناشیانه‌ای نمود كه جای بسی تاسف است كه كسانی كه خود را منتسب به جریانی می‌دانند چگونه چوب حراج بر مبارزات و اخلاص یك جریان می‌زنند و این‌گونه بی‌محابا به ترور شخصیت افراد كه زمینه‌ساز ترور فیزیكی آنهاست مبادرت می‌ورزند.

در پایان ما با توجه به این‌كه مسوول سایت هه‌وال و سوابق وی و همراهانش را نیك می‌دانیم؛ برای پرهیز از به دام افتادن در دامن جهل و تعصب و تفرقه كه همانا آرزوی دشمنان ماست و نیز به لحاظ رعایت اخلاق و دوری گزیدن از مبتلا شدن به اخلاق فرزند ‌خوانده‌های حاج‌حسین از بیان آن اجتناب می‌ورزیم و قضاوت را به تاریخ می‌سپاریم.

 بالا‌. بازگشت

چاپ کردن‌!

   این صفحه‌ را برای دوستان خود بفرستید:

© www.giareng.com
All rights reserved 2005.